Únor 2014

Ariana Franklin - Labyrintem smrti

23. února 2014 v 15:31 | View |  Knižní svět
Adélie, která vyrůstala v Salermu, kde ji bylo poskytnuto jedno z nejlepších vzdělání, je pořád v Anglii. Král Jindřich ji kvůli jejím schopnostem Vykladačky smrti odmítá propustit domů, protože chce nadále využívat její služby.

Jednoho dne do mokřad, kde Adélie bydlí se svou dcerou, svým věrným přítelem Mansurem a přítelkyní Gyltou, dorazí posel, který je má dovést do Oxfordu, kde se mají setkat s biskupem st. Alabams. Adélie odmítá, protože si sama sobě slíbila, že na něj zapomene a zvykla si žít bez něj. Také v ní nadále přetrvával smutek, že se Rowley (st. Alabams) ani nezajímal, jak se jejich dítě má.

Přesto se na cestu vydali a na místě setkání je obeznámili s novým případem. Královu milenku Rosamundu někdo otrávil a královna utekla ze svého vězení, tudíž je podezřelou a Rowley se ji snaží oprostit , protože kdyby se to dozvěděl samotný král, rozpoutala by se válka.

Kniha je velmi poutavá od začátku do konce. Adélie byla postavena do nelehké situace. Musí vyřešit vraždu Rosamundy a muže, kterého našli po cestě do kláštěra, kde měli zůstat na pár nocí. Nakonec zde byli celou zimu, protože metrové závěje sněhu jim znemožnili pohyb mimo hradby města.

Labyrint smrti je již druhá kniha (ze tří) od Ariany Franklinové o doktorce Adélii. Závěr byl (jako obvykle) docela nečekaný, byla jsem překvapená, jak se to nakonec vyvinulo. Těším se na další díl!Album na vzpomínání

15. února 2014 v 16:16 | View
Tak jsem se konečně pustila do díla!

Vybrala jsem pár fotek, vytisk je a konečně dala do alba! Není ještě hotové, stále mi pár stránek chybí, ale listovat se jím už dá. Dlouho (opravdu dlouho :-D) jsem se nemohla rozhodnout, jakou formou to udělám. Jestli jedno album - jeden rok nebo všechno dohromady... Nakonec je to vše spolu, ale cca v časové posloupnosti.

Album jsem si koupila jednoduché, s obyčejnými stránkami, které si můžete upravovat. Trošku jsem si pohrála s výzdobou a nadpisy/ozdobami. Nakonec jsem to ani nevyfotila, ale oskenovala, když se mi po dlouhé době podařilo zprovoznit ten zatracený přístroj! Ať je to trochu originálnější :-)Letní táboření!

8. února 2014 v 19:15 | View |  Střípky
Tak jsem se dočkala! Po sedmi letech táboření na krásném místě, kam jsem jezdila od svých devíti let, jakožto účastník se má pozice otočí a stane se ze mě instruktorka.