Březen 2014

O spěchu posledních dní

19. března 2014 v 19:40 | View |  Střípky
Tak nějak tu jsem poslední dobou míň, než bych si přála. Není to ani tak školou, byť máme teď dost testů, ale spíše povinnostmi na jiných frontách.


Brno, KRYŠTOF a my

14. března 2014 v 13:02 | View |  Koncerty
"Už dobře znám to tiché hřmění,
kdy zrcadlením se vrací
to co ztrácím..."

Není čtvrtek jako čtvrtek. Tento byl výjimečný, úžasný a ve znamení Kryštof.

Je tomu už nějaký měsíc, kdy začal předprodej lístků a brněnský koncert v klubu se vyprodal běhe několika minut. Padal server, lístky mizely... Ale MY ho měly!

A tak nastalo 13. března a koncert byl před námi. Fronta před Semilassem dlouhá, nátlak lidý veliký.

Třetí řada od pódia, dobrý, to se dá. Zbývá hodina do koncertu. Sem tam se někdo ještě tlačí, ale už se to ustáluje. Máme krásný výhled na pódium.
Na pódium vbíhá předkapela Dolls In The Factory a hrají písničku za písničkou. Svůj úkol aka předkapela splnili na 100%. Byli parádní, pobavili a rozhejbali snad všechny. Paráda! :-)

A už se uklízí kabely, chystají se věci pro kapelu a pár minut nás dělí od první písničky. A je to tu, už vbíhají na pódium!!!

Veronica Roth - Divergence

8. března 2014 v 12:45 | View |  Knižní svět
K Divergenci jsem se dostala přes fanoušky Hunger games. Slyšela jsem, že je to Hunger games podobné, proto jsem se rozhodla si to přečíst, protože trilogie od Suzanne Collins je prostě úžasná.

Hned na začátek bych chtěla vysvětlit pojem "podobné jako Hunger games". Mrzelo by mě, kdyby si fanoušci HG, kteří Divergenci nečetli mysleli, že je to nějak podobné co se týče nějakých částí knih. Ano, je tam jako vždy holka, hlavní hrdinka, která potká kluka, zamiluje se do něj a on do ní, ale kde to není? Skrz naskrz je Divergence jiná, odlišná, ale ve stejném žánru.

Kniha se odehrává ve světě, kde lidstvo je rozděleno do pěti frakcí: Neohrožení, Mírumilovní, Odevzdaní, Sečtělí a Upřímní. Dovršíte-li šestnácti let, podstoupíte tzv. zkoušku, která vám předurčí jednu z frakcí. Poté je na vás, jestli zůstanete s rodinou nebo přestoupíte do frakce, kterou jste si zvolili.

Hlavní hrdnikou je Tris, která odešla z Odevzdanosti a přidala se k Neohroženým. Její zkouška ale neproběhla hladce. Simulace, kterou podstoupila, ji předurčila hned tři frakce. Tento jev se stává velmi málo a říká se tomu Divergence a vážně není dobré, když to o vás někdo ví. Proč? Nedokážou vás ovládat a to se lídrům moc nelíbí.

Tris spolu s dalšími nováčky musí podstoupit výcvik, který se skládá ze tří částí. Po ukončení smí zůstat ve frakci deset nejlepších, zbytek musí z odejít a přidávají se k Odpadlíkům.

Tris s Neohroženými zůstala, ale ne dlouho. Během noci se probrala a zjistila, že zbytek celé frakce je pod vlivem simulace, která na ní nepůsobí právě kvůli její Divergenci.

Kniha je velmi napínavá a čtivá. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a doslova jsem si zhltla, což se už dlouho nestalo.