Srpen 2014

Stephen King - ZHUBNI

16. srpna 2014 v 16:14 | View |  Knižní svět
Tak po dloooohé době jste se dočkali. A taky jsem si vzpomněla na projekty, které jsem začala v lednu... To bude taky sranda je dopisovat!

Zhubni je kniha od známého spisovatele Stephena Kinga. Musím přiznat, že je to první dílo, které jsem od něj četla, ale určitě ne poslední. Líbilo se mi, jak děj začíná od první stránky, žádná přebytečná "omáčka okolo".

Billy Halleck srazil starou cikánku, když se kvůli jeho manželce nesoustředil na řízení, ale soudce ho zbavil obžaloby. Když vycházel ze soudní budovy, po tváři ho pohladil starý cikán s uhnívajícím nosem a pronesl "zhubni".Od toho dne Billy, který dříve vážil 113 kilo nekontrolovaně hubne a nemůže to zastavit. Uvědomil si, že je od starého cikána prokletý, ale ostatní ho považují za blázna.

Líbí se mi, jak je příběh zpracovaný, jakou povahu má hlavní hrdina. Že je v knize znázorněno, jak se někdy hádá sám se sebou, potlačuje vztek a nenávist ke své manželce.
Jediné, co mi bylo trochu proti srsti byl závěr... Já vám nevím, přišlo mi to trochu přehnané. Jakoby chtěl King stůj co stůj velkolepý konec...

Ale i tak, stojí za přečtení!

Nakonec řekl: "Zaporkoval jsi mezi dvěma policejními vozy a pak jsi státnímu poldovi ukázal tenhle průkaz, když jsi pět minut předtím vydoloval klíčky z kapsy mrtvoly ve štěrkovém lomu."
"Ne," řekl Ginelli, "bylo to víc jak deset minut."