Říjen 2014

Ariana Franklin - Vrahova modlitba

25. října 2014 v 13:44 | View |  Knižní svět
Poslední kniha ze série od autorky Ariany Franklin - stejně uchvancancující a zajímavá jako předešlé tři díly!

Hlavní hrdinka Adélie se vydává na putování s princeznou a jejím doprovodem, který ji má strážit během její cesty do země, kde si má vzít prince. Starat se o její zdraví má i hlavní postava Adélie, která je vystudovaná lékařka, ale protože jsou v Anglii, kde být ženou a zárověň doktorkou bylo nemyslitelné, vydává se pouze za tlumočnici jejího přítele Mansura, který hraje "pravého" lékaře.

Během cesty se ale stalo spoustu nečekaných událostí, které Adélii uškodily a ta vypadá před ostatními členy doprovodu jako čarodejnice. Jak by přece mohla rozumět medecíně?
Dochází to všem jejím přátelům, ale Adélie samotná to stále nechce vidět... Jak by ten, kterého se nejvíce bojí, mohl přežít čistku vojska Jindřicha a teď po ní jít?

Abych řekla pravdu, tak já na historický knížky prostě nejsem... Kromě této série. Bavilo mě to od začátku až do konce a (jelikož jsem člověk, co si oblíbí nějakou postavu a poté umírá pomalou smrtí, když to nedopadne tak jak bych si přál) trochu mě mrzí, že ten konec nebyl víc dotáhlý. Každopodáně to od ostatních dílů bylo trochu něco nového, protože se neřešil přímo jeden případ, jak tomu bylo v předchozích.

Je to nenáročné čtení u kterého se člověk sem tam zasměje a pobaví, takže určitě doporučuji :-) První díl se jmenuje Vykladačka smrti a jistě už na vás někde čeká ;)

Krásný víkend!

View

Horký bond(z) na dárek?

10. října 2014 v 21:07 | View
Tak se stalo to, čeho jsem se bála.

Asi je fér, abych po dlouhé době napsala, jak se vůbec mám, jestli ještě žiju, jestli jsem se ve stránkách knih neztratila...Kdyby se tak ztratila! Na nich není čas... škola, úkoly, testy, divadlo... Ale čím se prostě musím pochlubit?Jdu na koncert Eda Sheerana, chichichi.

And that´s all, View´s dream came true.

Potřebovala bych se vypsat více, to si nemyslete, ale abych uvedla věci na pravou míru - potřebuju hlavně pomoct.
Věc se má tak, že Můj má na konci října narozeniny. A já naprosto netuším (se svým maličkým studentským kapesným) co mu dát! Jako naprosto vůbec... mám pro něj naplánované 2 takové malé věcičky, ale to jsou spíše skutky, prostě to není věc hmotná, jestli mě chápete...

Tak Vás tedy nesmírně, maximálně, tisíckrát prosím, pomožte té ubohé View něco vymyslet :( Aspoň maličičenký nápadík? Odměna vás nemine!!!

A já vám zase slibuju, že se v nejbližších dnech můžete těšit na další články, protože jsem se rozhodla věnovat blogu co se to jen dá!

Krásný večer a krásný víkend s úsměvem na rtech.

Navždy vaše,
View