Ariana Franklin - Vrahova modlitba

25. října 2014 v 13:44 | View |  Knižní svět
Poslední kniha ze série od autorky Ariany Franklin - stejně uchvancancující a zajímavá jako předešlé tři díly!

Hlavní hrdinka Adélie se vydává na putování s princeznou a jejím doprovodem, který ji má strážit během její cesty do země, kde si má vzít prince. Starat se o její zdraví má i hlavní postava Adélie, která je vystudovaná lékařka, ale protože jsou v Anglii, kde být ženou a zárověň doktorkou bylo nemyslitelné, vydává se pouze za tlumočnici jejího přítele Mansura, který hraje "pravého" lékaře.

Během cesty se ale stalo spoustu nečekaných událostí, které Adélii uškodily a ta vypadá před ostatními členy doprovodu jako čarodejnice. Jak by přece mohla rozumět medecíně?
Dochází to všem jejím přátelům, ale Adélie samotná to stále nechce vidět... Jak by ten, kterého se nejvíce bojí, mohl přežít čistku vojska Jindřicha a teď po ní jít?

Abych řekla pravdu, tak já na historický knížky prostě nejsem... Kromě této série. Bavilo mě to od začátku až do konce a (jelikož jsem člověk, co si oblíbí nějakou postavu a poté umírá pomalou smrtí, když to nedopadne tak jak bych si přál) trochu mě mrzí, že ten konec nebyl víc dotáhlý. Každopodáně to od ostatních dílů bylo trochu něco nového, protože se neřešil přímo jeden případ, jak tomu bylo v předchozích.

Je to nenáročné čtení u kterého se člověk sem tam zasměje a pobaví, takže určitě doporučuji :-) První díl se jmenuje Vykladačka smrti a jistě už na vás někde čeká ;)

Krásný víkend!

View
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leome Leome | E-mail | Web | 29. října 2014 v 15:47 | Reagovat

O této knize ani sérii jsem ještě nikdy neslyšela, ale zní to velmi zajímavě - hlavně to vypadá na historické knihy, to mám nejraději :-D.
Je škoda, že právě tento žánr tě nebaví - mohla bych ti doporučit desítky výborných knih tohoto žánru :-D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama