Listopad 2014

Pečený čaj na zimní večery

30. listopadu 2014 v 16:06 | View
Máme tu první adventní neděli a mráz za okny. Já v sobotu využila toho, že jsem mělo po dlouhé době klid, tak jsem se pustila do tvoření/ pečení. Upekla jsem po dlouhé době mufiiny, ale na ty recept až někdy příště, protože dnes se chci s vámi podělit o domácí pečený čaj babičky Valentové.


Alexandra Potter - Není přání jako přání

23. listopadu 2014 v 13:37 | View |  Knižní svět
Moje první knížka od této autorky a zároveň po dlouhé, dlouhé době příběh tohoto typu.. Aneb takové chvilkové a nenáročné čtení :)

Hlavní postava Heather je fotografka, která pracuje spolu s Brianem ve firmě Navždy spolu. Cestou domů ze svatby kde fotili potká cikánku, která ji donutí si koupit kouzelný vřes, který prý plní všechna přání...

Každý má během dne několik přání, ale kolikrát si to ani neuvědomíte. Přejete si, aby nepršelo, aby na silnici nebyla kolona, aby u pokladny nebyla šílená fronta... Problém byl v tom, že Heather se tyto malá přání začala plnit. Odpoví ji na inzerát na pronájem pokoje, vždy najde parkovací místo hned u domu, jdu na rande se sousedem, kterého tajně "sleduje" už dlouhou dobu... Vy si říkáte, že to je vlastně super, ne?
Ale není vše tak, jak si představovala a přání, která se jí plnila jí život vlastně i komplikovala.