Vánoční tlačenka

22. prosince 2014 v 13:09 | View |  Střípky
Letos se mi nepodařilo nakoupit všechny vánoční dárky tak, jak bych si přála. Myslím časově. Proto jsem byla nucena podstoupit celodenní návštěvu Brna a nákupního centra s mojí sestrou. Jediná vada na jinak poklidně stráveném dni? Byla sobota.


Víkendy mám samozřejmě, jako každý student, velmi ráda, ale když před Vánoci chcete jet do Olympie, obzvlášť o víkendu, pořádně si to rozmyslete.
Vystoupily jsme v Brně na vlakovém nádraží a vydaly se pár minut pěšky na zastávku, kde zastavuje autobus do již zmíněného nákupního centra. Nevíte-li kde se zastávka nachází, poznáte to podle velkého shluku lidí mačkajících se u krajnice. Mlčky jsme se přidaly k vyčkávajícímu stádu.
Cesta tam byla, v rámci možností, ještě poklidná. Poté, co jeden přeplněný autobus odjel, jsme čekaly na další. Dokonce se nám podařilo zabrat místa na sezení!
Z čeho mám ale újmu do teď, je cesta zpátky.
Mám lidi ráda, ale ráda mám i svůj osobní prostor. Začalo to tím, že jsme nastoupily, stejně jako miliony dalších lidí, do autobusu směr centrum. Ze začátku to vypadalo, že cesta nebude nijak hrozná, měly jsme se kde chytit a do nikoho jsme nežduchaly, ale lidi pořád nastupovali a nastupovali. Jako by se mysleli, že autobus je nafukovací!
Skončilo to tak, že jsem nakonec jela na jedné noze, zádama jsem se přetlačovala s obřím chlapem, který se během nakupování očividně hodně zapotil a hodně toho nakoupil, protože měl neuvěřitelné množství tašek. O to "příjemnější" bylo, když cesta, které normálně trvá minut patnáct, trvala minut třicet. Nemluvě o tom, že mě málem udupal, když se snažil otočit a vystoupit z autobusu...
A jaké z toho plyne ponaučení? Nakoupit veškeré dárky už v předstihu nebo se, minimálně, vyhýbat obřím nakupujícím mužům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | E-mail | Web | 22. prosince 2014 v 14:33 | Reagovat

Lisování je tradiční vánoční městský zvyk.

2 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 22. prosince 2014 v 15:38 | Reagovat

Máš moc pěkné stránky, v jednoduchosti je krása. :) Já už mám všechny dárky nakoupené, většinu z nich si pořizuji sama, jelikož nikdo z rodiny neodhadne můj vkus. :-D. Ale vůbec největším dárkem v mém dosavadním životě, se pro mě staly ručně vyrobené krystalové náhrdelníky + dopis od mé tajné lásky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama