Stephen King - Pan Mercedes

21. ledna 2015 v 18:07 | View |  Knižní svět
Stephen King je autor, ktrerého nemusím představovat. Doposud napsal desítky knih a v tvorbě pokračuje. Před nějakou dobou jsem psala o Zhubni, tentokrát jsem přečetla nejnovější knížku, která vyšla před Vánoci, konkrétně Pan Mercedes.
Pan Mercedes je o vysloužilém detektivovi Hodgesovi, který celých čtyřicet let sloužil u policie. Nyní, když je v důchodě, jsou jeho dny maximální stereotyp. Celé dny sedí u televize, hraje si s pistolí, která patřila jeho otci a kouká na nudné televizní pořady.

Vše se změní v den, kdy mu poštou dojde dopis od někoho, kdo se vydává za Pana Mercedese. Vraha, který před rokem vjel do fronty lidí, kteří čekali na otevření burzy práce. Osm nepřežilo, tucet zraněných...Byť byl Hodges již v důchodu a věděl, že by měl vše oznámit nebo minimálně aspoň něco říct jeho bývalému parťákovi, rozhodl se začít pátrat sám po vrahovi, kterého nedokázal polapit již před rokem.

Od Kinga jsem četla zatím knihy tři. Zhubni, To a právě Pan Mercedes. Je to kniha, kterou můžete číst kdekoliv, nenáročný příběh, který vás dokáže polapit a nepustí vás. Děj je jasný, žádné zbytečné úhybky, jako by autor přesně věděl, kde se nějaká ta omáčka okolo hodí a kde vůbec. Pro mě ideální!

Jediné, co mě trochu mrzelo je, že už mezi prvními kapitolami je napsáno kdo je vrah. Sice bylo zajímavé číst i pohled toho vraha, jeho myšlenky a jak to má v hlavě poskládané (to jsem asi ještě nikdy takhle v knize nezažila a jestli ano, tak si to nepamatuju :-D ), ale trochu mě to rušilo. Přeci jen mám asi raději, když můžu být napnutá jak kšandy až do konce a ještě raději mám, když konečně zjistím kdo je vrah a jediná moje reakce je "COOOOOOO?!". To překvapení, to, jak to bylo nečekané! Ale každý má prostě něco :-)


Podtrženo sečteno, knihu doporučuju, hlavně pokud hledáte oddychovku od super extra zamotaných detektivek!

View
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Xerodoth Sigmius Xerodoth Sigmius | E-mail | Web | 21. ledna 2015 v 18:28 | Reagovat

Mám takový pocit, že od Závanu klíčovou dírkou King trochu...nostalgičtí a opouští sféru hororu, jakou u něj známe. Dívá se do minulosti, za svými starými díly a uplynulými lety. Jakožto Kingomaniak si toho všímám docela hodně. Ale nevadí mi to, je to fajn, přeci jen je to člověk v letech. A Mr. Mercedes si určitě jednou koupím. Teď brousím na Svědectví. Yep, žeru to universum a vzájemné propojení jednotlivých děl.

2 Thanatos Thanatos | Web | 21. ledna 2015 v 19:34 | Reagovat

Stephen je srdcová záležitost. Má osobitý styl, který se člověklu zaryje do podvědomí. Miluju ho díky jeho manipulaci s nevědomím. Snad v každé větě je skrytý hlubší psychologický význam. Miluji jeho temný pohled na svět.Teď čtu Osvícení, ale o této knížce jistě taky popřemýšlím.)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama