The Mortal Instruments?

16. ledna 2015 v 21:03 | View |  Knižní svět
Tento čtvrtek, 15.1., vyšel již šestý díl série od Cassandry Clare, Nástroje smrti - Město nebeského ohně. Já sama už přečetla knihy čtyři, ale recenzi nenapsala ani jednu... Nevím proč, možná nebyl čas, nálada, kdo ví. Každopádně jsem se rozhodla napsat aspoň nějaký souhrn mých pocitů z těchto knížek, když už vychází další.

Jen abych vše uvedla na pravou míru už na začátku (abyste si nemysleli, že jsem šílenec...jsem jen fanoušek), jsem člověk, který se dokáže "upoutat" na určitou postavu nebo lidi, kteří by podle mě měli tvořit pár...No možná proto jsem to tak prožívala.


Celá série je o "shadowhunters", neboli o lovcích stínů. Dívka, která si celý svůj dosavadní život myslela, že je obyčejná, zjistí, že opak je pravdou. Objeví svět plný démonů, upírů, vlkodlaků a dalších stvoření. Zjistí, že její matka, která leží v nemocnici kvůli útoku na ni, ji lhala o celém jejím životě a nechávala upravovat její vzpomínky.

Když si přečtete obsah, je dost pravděpodobné, že se vám bude zdát, že je to další příběh na stejném principu. Obyčejná holka, něco se stane, zjistí, že je něco víc a najednou zachraňuje svět... Ano, možná to tak je, ale každý z těch příběhů má něco do sebe a proto vás to nutí číst dál.

Původně to měla být série jen tří knížek, ale nakonec spisovatelka pokračovala. Když jsem si pročítala různé názory na internetu, několik lidí psalo, že by bylo lepší, kdyby zůstal původní počet knih, jiní byli rádi, že příběh pokračuje. Těžko říct, co by bylo lepší, každopádně čtvrtý díl se mi líbil. Možná je to spíše postavami, protože některé dostaly více prostoru, než předtím. Další díly já nemohu posoudit, ale na poslední dvě knihy v sérii si už brousím zuby, když se zadaří, budou dárkem k narozeninám za dva týdny :-)

Jace (hlavní mužská postava) jsem si prostě zamilovala, stačilo pár stránek. První díl mě bavil, strávila jsem nad ním celý den, což se mi předtím s knížkou nějakou dobu nestalo.Druhý díl to stejné... A k Vánocům jsem dostala další dva do sbírky! :-)


Nejvíce jsem si asi užila druhý díl. Byla jsem hrozně na nervy, ale v tom seháli roli i moji kamarádi. Byli jsme na akci a kamarádka tam četla stejný díl, jen byla o sto stránek přede mnou. A taky to hodně prožívala... hodně... takže kdykoliv se naštvala nebo se radovala, ostatní zjišťovali stránku a čekali, až se tam dočtu já a porovnávali, jak na daný příběh reaguju zase já :-D

Filmová adaptace?
Taky, taky.

Povedená?
Těžko říct.

K filmu, který byl natočen podle prvního dílu, Město z Kostí, se asi ani nechci moc vyjadřovat. Znám holky, kterým se líbí, ale ty nečetly knihu. Těch, co to četly a líbí se jim i film moc neznám. Mně osobně trvalo asi půl roku překousnout výběr hlavního herce... no vážně. On mi tam prostě neseděl a neseděl! Ale to záleží na každém, že ano :-)
... ale TADY se můžete podívat na trailer a třeba se podíváte i na film celý. Já to beru jako oddechový film, který byl inspirován touto knižní sérií a s tím si vystačím.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sw sw | Web | 16. ledna 2015 v 21:55 | Reagovat

Tak pevně doufám, že jsou knížky fakt tak dobré, jak píšeš. Chci si je totiž taky pořídit. Když jsem se o Mortal Instruments dozvěděla, bylo to přes trailer k filmu, který šel právě do kin, řekla jsem si, že páč je to podle knížek, musím je určitě sehnat! :) Moc mě to zaujalo. :)

2 Cleo Cleo | Web | 16. ledna 2015 v 22:01 | Reagovat

Plánuju si přečíst první díl. :)

3 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 16. ledna 2015 v 22:14 | Reagovat

Od chvíle co vyšel poslední (myslím, že je poslední) díl Nástrojů smrti třídní fanynkovská základna opět udeřila. Já naštěstí do tohoto společenstva nepatřím i když jsem četla na jejich pokyn první díl. Ne, nic mi to neříká, ale nikomu to hatit nebudu, jsou i horší Young Adult, které se mi nedopatřením dostaly do rukou.
Hlavní hrdinku jsem neměla ráda, proč to jsem se rozepsala kdysi ve své recenzi, kterou jsem na to psala, ale Jace je docela sympaťák, to se musí nechat. Navíc se mi líbilo, že hlavní hrdinka je otaku a to je jedno z mála, co jsem jí nemohla vytknout ;)

4 View View | 16. ledna 2015 v 22:20 | Reagovat

[3]:přesně tak, každý má svůj styl a je super, že napíšeš názor i záporný! a přeju, ať máš nervy na fanynky :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama