Ve středu to bylo (j)Iné Kafe

1. února 2015 v 13:36 | View |  Koncerty
I přes nachlazení a ranní horečku jsem se ve středu vydala na Semilasso, kde jsem byla ochotná nechat zbytek svých hlasivek, protože jsem se na ten večer těšila už měsíce, protože...


Docela dlouho jsem přemýšlela, jakým stylem vám napíšu své pocity, dojmy a zážitky ze středečního koncertu Inekafe v Brně, ale pokaždé jsem se dostala k tomu, že to bude naprosto fanouškovský článek o hlavní kapele a jejich předskokanovi. Já to prostě jinak neumím. Jsem vášnivá fanynka a co se týče koncertů... no jéda! :-D Ale taky bych chtěla, aby z toho něco i ti, kteří je moc neznají a neposlouchají. Tak třeba se mi to aspoň trošku podaří, pořád jsem ještě v "pokoncertovém období", kdy neposlouchám nic jiného.
Nejdřív bych chtěla začít předkapelou Zoči Voči. Kluky znám sice jenom rok, ale o to víc jsem si je zamilovala. Poprvé jsem je slyšela na Majálese v Brně, tudíž rovnou na koncertě, a o to raději je vždy vidím na živo, protože z nich cítím tu energii, kterou na pódiu vždy nechají. (A pro holky - jsou to takoví fešáci!) Trochu mě mrzelo, že ze dvou předskokanů hráli první (další předskokan byli Rybyčky 48), protože kdyby na ně navazovali hned IK, bylo by to pro mě ideální, ale každý den hold není posvícení, no ;) Zpět ke koncertu - jako člověk, který byl v první řadě, můžu říct, že nezklamali. Myslím, že pro hodně lidí, co tam byli, ale moc je neznali byli příjemné překvapení. Hráli jejich nejznámnější písničky, S Tebou, Pozri sa na seba, Láska - Nenávisť a další. Super překvapení pro mě bylo, když zahráli Zmluva s diablom, která je z jejich nového acoustického alba. Předělali ji do rockové verze a bylo to úžasné! Energie, úsměvy, dobrá nálada...♥


A hlavní kapela, proč jsem tam šla - INEKAFE! A Nevhodný typ tour 2015 k výročí 20 let od založení kapely... aka můj druhý koncert IK (poprvé jsem je taky viděla na Majálesu v Brně 2014). A bylo to úžasný! Je pravda, že kdybych neměla celej den v krku struhadlo a nebyla nahlazená, užila bych si to ještě víc, ale i tak je to další nezapomenutelný zážitek. Pro mě jsou prostě koncerty něco, do čeho se vyplatí investovat. Já je prostě miluju.


Líbilo se mi, jak došli na pódium a hned pálili jednu písničku za druhou. Dali myslím tři v řadě, než na chvíli zastavili, aby nás pozdravili a uvítali. Hráli tak hodinu a půl, průřez všemi lety, od nejstaršího alba po nejnovější. Prostě koncert jak se patří. Myslím, že bylo dost vidět, jak si to Brno užívá, řvalo se, zpívalo s nimi, ve volných chvílích skandovalo IK... To jsou prostě momenty, které musíte zažít, abyste pochopili... však jste už určitě na nějakém koncertě byli :)

A z čeho jsem měla největší husinu byly Spomienky na budúcnosť a Ráno. Spomenky kvůli tomu, jak je Vratko uvedl, jak si před 15 lety, když tu píseň psal, myslel, jak bude v této době klišé, ale bohužel není... a Ráno kvůli tomu, že je to moje srdeční záležitost, písnička, kterou umím úplně celou... to máte vždy mravenčení po celém těle.Inekafe a Zoči Voči... dvě srdeční záležitosti, jedna déle, jedna si mě získala teprve nedávno. Ale stejně na ně nedám dopustit!


A na záveěr fotka, která je z oficiálního profilu na facebooku samotných Inekafe:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 fakynn fakynn | E-mail | Web | 1. února 2015 v 16:10 | Reagovat

Voči Zoči, Ine Kafe i Rybičky 48 vyloženě neposlouchám, ale občas je prostě nálada poslechnout si něco jiného, než normálně poslouchám.
Určitě to muselo být skvělé a škoda, že jsi nebyla fit tak, aby sis to užila na 110%. :)
Skvělý článek a ty texty k tomu jsou prostě super! :)

2 AlbertJar AlbertJar | E-mail | Web | 6. června 2018 v 20:19 | Reagovat

The prostate gland is an essential section of a male's the reproductive system. It secretes fluids that assist the transportation and activation of sperm. The men's prostate can be found just in front of the rectum, below the bladder and surrounding the urethra. When there is prostate problem, it is usually very uncomfortable and inconvenient for the patient as his urinary product is directly affected.

The common prostate health conditions are prostate infection, enlarged prostate and prostate cancer.

Prostate infection, also referred to as prostatitis, is regarded as the common prostate-related condition in men younger than 55 years. Infections of the prostate related are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis may be the least common of all types of prostate infection. It is caused by bacteria perfectly located at the large intestines or urinary tract. Patients may go through fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by using antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to help remedy the swelling.

Chronic bacterial prostatitis can be a condition of the particular defect inside the gland and also the persistence presence of bacteria inside the urinary tract. It can be caused by trauma on the urinary tract or by infections received from other regions of the body. A patient may go through testicular pain, small of the back pains and urination problems. Although it is uncommon, it can be treated by removal in the prostate defect accompanied by the utilization antibiotics and NSAIDs to treat the inflammation.

Non-bacterial prostatitis accounts for approximately 90% coming from all prostatitis cases; however, researchers have not even to determine the sources of these conditions. Some researchers feel that chronic non-bacterial prostatitis occur due to unknown infectious agents while other feel that intensive exercise and lifting could cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an effective weight loss program is important. These are some from the steps you can take and also hardwearing . prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is important for overall health and it will also keep the urinary track clean.

2. Some studies declare that a few ejaculations weekly will prevent cancer of the prostate.

3. Eat steak sparingly. It has been shown that consuming more than four meals of beef every week will raise the chance of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a suitable diet with cereals, vegetable and fruits to be sure sufficient intake of nutrients needed for prostate health.

The most critical measure to take to make sure a healthy prostate is always to opt for regular prostate health screening. If you are forty years old and above, you must go for prostate examination at least once 12 months.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama