Zadostiučinění v knihkupectví

21. srpna 2015 v 16:23 | View |  Knižní svět
Jsem bookoholic každým coulem, za knížky často utrácím víc, než za oblečení. A to jsem si poslední knížku koupila tak v dubnu! Nebyl čas, prostředky a nějakou tu zásobu jsem měla ještě doma. Každopádně, když už jsem dostala výplatu a jela do města, byla bych barbar, kdybyh si nezaskočila do knihkupectví!


Než jsem zašla do prodejny většího řetězce, podívala jsem se do jednoho z mnoha antikvariátů v Brně. Dlouho jsem tam nebyla, takže jsem prošla kompletně všechny police u kterých jsem se domnívala, že by mě mohlo něco zaujmout, ale nakonec jsem si odnesla pouze jednu knížku - Paulo Coelho, Veronika se rozhodla zemřít.


Těžko říct, proč jsem se nakonec rozhodla si ji vzít. Jednou jsem se o ní bavila s kamarádem... a prostě když jsem ji viděla, tak ji brala tak nějak automaticky. Jsem zvědavá, jestli si od autora koupím ještě nějakou.

Jako další jsem navštívila rovnou knihkupectví. Abych se přiznala... se mnou bývá nákup knížek dlouhá, dlouhá akce. Tak dvacet minut jsem se motala po prodejně a zoufala co si mám koupit! Úspěšně jsem tak stokrát obešla stejné regály se stejnýma knížkama, které cenově převyšovaly hranici, kterou jsem měla stanovenou a tak nějak doufala, že mě někdo zastaví a prostě mi řekne, co si mám vybrat. Já jsem naprosto nevěděla! Vybírala jsem mezi Kingem - Dlouhý pochod, Zlodějkou knih, Analfabetkou, která uměla počítat, Stoletým staříkem a Ten, kdo stojí v koutě. No kdybyste mě viděli... Měla jsem pocit, že sednout si tam někde do rožku a postavit věž z knížek až po strop by bylo tak milionkrát jednosušší.A tady je to, s čím jsem nakonec jela domů. Veronika z antikvariátu a Zlodějka knih a Analfabetka z knihkupectví. Přiznám se, že mi lámalo srdce tam zbytek knih vracet... ale já se pro ně vrátím! Někdo ty police v knihovně musí přece zaplnit :-)

Seznam knih mám sice ještě dlouhý, ale už teď se těším na každou z nich. Včera jsem dočetla Než jsem tě poznala (ne, že bych brečela jako želva...), teď pokračuju v re-readingu Harryho Pottera a mám tu i třeba posledního Larse Keplera - Stalker!

Je to krása, když člověk není pořád jen v práci a má čas se konečně, po tak dlouhé době, pořádně začíst!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tessa Error Tessa Error | E-mail | Web | 21. srpna 2015 v 17:08 | Reagovat

Heh, to bola poriadna dilema. :) Súcitím s tebou. Ja by som si ale asi vybrala 100 ročného starčeka a Ten kdo stojí v kúte :D 100 ročného starčeka mám prečítaného a je super a tú druhú knižku si chcem prečítať už poriadne dlho...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama